Katalogas

Įjungti filtrai

Informacija

Naujos prekės

 • DCR01 Signalos 3.0
  DCR01 Signalos 3.0

  Kaina nurodyta už visą pakuotę, kurioje yra 20 vnt. petardų....

  4,00 €
 • K0201S Pirat
  K0201S Pirat

  Kaina nurodyta už visą pakuotę, kurioje yra 60 vnt. petardų....

  0,50 €
 • PXB3903 Carbon
  PXB3903 Carbon

  Sidabrinė besisukanti uodega, raudonai mėlynai žalia žvaigždė,...

  60,00 €
 • PXB3716 Blade
  PXB3716 Blade

  Raudona palmė su baltais blizgučiais, žalia palmė su traškėjimu,...

  49,00 €
 • PXS201 COMP Amazing set 100
  PXS201 COMP Amazing set 100

  PXS201A: Raudona uodega išsprogsta į raudonus ir sidabrinius mirksnius,...

  135,00 €
 • PXB3909 Sky Flash Aurora
  PXB3909 Sky Flash Aurora

  Raudona uodega su raudona žvaigžde ir traškančiu kibirkščiavimu, žalia...

  70,00 €
 • C1104 Skeleton
  C1104 Skeleton

  Kaina nurodyta už visą pakuotę, kurioje yra 20 vnt. petardų....

  1,50 €
 • PXG206 Firecrackers M100
  PXG206 Firecrackers M100

  Kaina nurodyta už visą pakuotę, kurioje yra 100 vnt. petardų....

  1,00 €

Petardos

Siūlome plačiausią visų kategorijų petardų asortimentą.
Sau petardą čia ras visi, mėgstantys
patriukšmauti ir pasilinksminti.

Petardos Yra 15 prekės(-ių).

Šiandien sunku įsivaizduoti Naujųjų metų šventę be visomis spalvomis danguje žaižaruojančių petardų, bet iš tikrųjų jos išrastos ne taip ir seniai. Susipažinkite su įdomia petardų istorija.

puslapyje
Rodoma 1 - 12 iš 15 dalykų
Rodoma 1 - 12 iš 15 dalykų

Pirmosios pramoginės petardos

Petardų istorijos pradžia siejama su Kinija: pasakojama, kad žmones sužavėjo netyčia į laužą įmesta bambuko lazdelė, nuo karščio pradėjusi spragsėti. Nors šis garsas tuometinius Kinijos gyventojus išgąsdino, vėliau bambukai pradėti naudoti įvairių švenčių metu – tokia tradicija išliko iki šių dienų ir gyvuoja jau daugiau nei tūkstantmetį.

Vėliau, žmonijai išradus paraką, petardos iš esmės pasikeitė ir 1200 metais kinai sukūrė pirmąsias pramogines petardas. Bambuko formą atkartojo kartoninis cilindras su skyle viename gale, o padegta tokia petarda imdavo judėti, skrieti palei žemę ir paskleisdavo žiežirbų uodegą. Karo pramonėje tokios petardos taip pat naudotos, tačiau kariškių patobulinimas – sparneliai – jau leido reginį pakelti nuo žemės.

Petardų istorija Europoje

Į mūsų kraštus tiek petardos, tiek jų naudojimo kultūra atkeliavo iš Kinijos, kurioje viskas ir prasidėjo. Pasak legendų, pirmųjų fejerverkų parvežė Markas Polas, tai galėjo įvykti apie 1300 metus. Žinoma, nuo fejerverkų tais laikais nebuvo atsiejama ir karo pramonė, kurioje gausiai imtas naudoti parakas. Visgi vėliau petardų skleidžiamas ugnies grožis buvo pastebėtas, renesanso laikotarpiu italai jį netgi priskyrė atskirai meno rūšiai. Taip imta eksperimentuoti, išrastos spalvotos petardos, o vėliau ir kasetiniai fejerverkai. Siekiant įspūdingesnio vaizdo buvo derinamos skirtingos medžiagos – taip atsirado įvairių formų ir spalvų petardos, kurios kilo į orą arba leisdavo žiežirbas fontanu.

Petardų spalvos

Įdomu tai, kad petardos seniau buvo tik tam tikrų spalvų: oranžinės, baltos ir aukso atspalvio. Šiandien visų mėgstami spalvingi fejerverkai žaižaruoja raudona, žalia, mėlyna, geltona spalvomis ir įvairiais atspalviais. Spalvotos petardos išrastos Italijoje, tačiau šis įvykis datuojamas tik 1830 metais, tad tai gana naujas išradimas.

Šiandien petardos yra mėgstama pramoga, be kurios neapsieina nei viena Naujųjų metų šventė. Šiuolaikinė rinka siūlo itin platų pasirinkimą, kuriame ir antžeminės, ir aukštai į dangų pakylančios petardos, kurios tarpusavyje skiriasi spalvomis, efektais ir šūvių skaičiumi.